Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Materiały do szlifowania ręcznego

Choć lubimy ułatwiać sobie większość zadań, zdarza się, że metody mechaniczne ustępują działaniom manualnym. Dzieje się tak również w przypadku obróbki powierzchniowej. Szlifowanie ręczne to świetna metoda dla osób, które nie posiadają specjalistycznych narzędzi lub nie potrafią z nich skutecznie korzystać. Rozwiązanie to sprawdza się też w przypadku, gdy musimy opracować pojedynczy detal i zakup drogich urządzeń byłby nieopłacalny. Jak wybrać najlepsze materiały do szlifowania ręcznego?

Szlifowanie ręczne – sprawdzone metody

Szlifowanie ręczne najlepiej wykonywać przy pomocy prostych, a jednocześnie sprawdzonych narzędzi. Jednymi z najczęściej wybieranych produktów są arkusze i rolki z włókniny cyrkonowej lub korundowej, a także gąbki i klocki ścierne.

Arkusze ścierne dostępne w naszym sklepie występują przeważnie w kilku granulacjach. Dzięki temu można samodzielnie obrobić powierzchnię, uzyskując różne stopnie jej chropowatości.

Gąbki i klocki doskonale sprawdzają się w pracy z profilami zakrzywionymi. Elastyczna struktura produktu dopasowuje się do kształtu obrabianego przedmiotu. W ten sposób otrzymujemy gładki i równomierny szlif, bez nadmiernych zagłębień czy nieestetycznych rys.

Bezpieczne materiały do szlifowania ręcznego

Materiały do obróbki manualnej znajdujące się w ofercie sklepu AŻUR są wykonane w sposób gwarantujący bezpieczne użytkowanie i skuteczność działania. Z naszymi produktami szlifowanie ręczne jest szybkie i łatwe!