Pasy ścierne bezkońcowe na wymiar

Pasy ścierne bezkońcowe należą do grupy narzędzi ściernych o największych zastosowaniach produkcyjnych. W celu optymalnego wykorzystania taśmy bezkońcowej należy dokonać właściwego wyboru wymiaru, podłoża, spoiwa, rodzaju oraz wielkości ziarna ściernego.

Pasy ścierne – budowa

Pasy bezkońcowe są wykorzystywane w szlifierkach taśmowych. Wykonywane są w różnych wymiarach, co pozwala na dopasowanie ich do potrzeb każdego klienta. Mogą być wykonane na grubym, twardym płótnie lub miękkim i elastycznym podkładzie. Ze względu na budowę dzieli się je na taśmy z podłożem papierowym, płóciennym lub przestrzennym (włóknina szliferska), wykonanym najczęściej z elektrokorundu, elektrokorundu cyrkonowego, elektrokorundu ceramicznego lub węglika krzemu. Pasy bezkońcowe w zależności od przeznaczenia mogą mieć nasyp pełny, półotwarty lub otwarty.

Pasy szlifierskie – rodzaje

Posiadamy szeroką ofertę pasów bezkońcowych, co pozwala na odpowiedni dobór taśmy do rodzaju szlifowanej powierzchni:

  • wąskie i szerokie pasy bezkońcowe korundowe o podłożu papierowym lub płóciennym, które sprawdzają się w obróbce metali kolorowych, drewna, farb i lakierów oraz tworzyw sztucznych,
  • pasy ceramiczne o podłożu płóciennym do obróbki najbardziej wymagających materiałów, takich jak wytrzymałe stale chirurgiczne,
  • pasy cyrkonowe o podłożu płóciennym do obróbki stali szlachetnych, metali kolorowych i twardego drewna.

Pasy bezkońcowe mogą zostać wykonane w dowolnym rozmiarze – wystarczy, że skontaktujesz się z nami i prześlesz niezbędną specyfikację.