Wyświetlanie 1–12 z 39 wyników
1 2 3 4

Ściernice szlifierskie

Ściernice listkowe

Ściernice listkowe w różnym wykonaniu to narzędzia uzupełniające, wykorzystywane w szlifowaniu gładkościowym i wykańczającym. Sprawdzają się w przypadku elementów o złożonych kształtach lub w pracach związanych z przygotowaniem powierzchni pod inne operacje. Zbudowane są z odpowiednio ukształtowanych listków płótna ściernego, włókniny szlifierskiej lub ich połączenia, które są przymocowane do rdzenia narzędzia za pomocą żywicy syntetycznej.

Producent ściernic i bogata oferta narzędzi szlifierskich

Producent ściernic listkowych Ażur oferuje szeroki asortyment produktów, co pozwala na wybór narzędzi do indywidualnych potrzeb klienta. Poszukując odpowiedniej ściernicy listkowej, należy zwrócić uwagę na najważniejsze cechy danego produktu, takie jak wymiar, sposób mocowania, rodzaj materiału oraz granulacja. Ze względu na wymiar i mocowanie rozróżnia się:

  • ściernice nasadzane,
  • ściernice kątowe,
  • ściernice garnkowe,
  • ściernice trzpieniowe,
  • ściernice walcowe.

Najczęściej wykorzystywanym materiałem ściernym w ściernicach listkowych jest elektrokorund szlachetny, a rzadziej elektrokorund cyrkonowy oraz węglik krzemu. Ważnym aspektem jest także dobór odpowiedniej wielkości ziaren (granulacji), która determinuje agresywność ściernicy, a co za tym idzie – ma istotny wpływ na efekt obróbki.