Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Arkusze ścierne z włókniny

Bogata oferta materiałów do obróbki umożliwia dobór produktów zarówno do tworzywa, jak i pożądanych efektów pracy. Ścierna włóknina szlifierska to jedno z bardziej uniwersalnych rozwiązań. Stosować ją można na różnych etapach działania oraz przy użyciu dodatkowych produktów, np. past polerskich. Elastyczność materiału umożliwia stosowanie jej w szlifierkach, jak i w pracach ręcznych.

Rodzaje dostępnej włókniny

Proponowane przez nas arkusze różnią się przede wszystkim rodzajami użytego ziarna. Dostępne w naszym sklepie włókniny ścierne na szlifierkę występują w dwóch wariantach:
cyrkonowej
oraz korundowej.
Nazwy rodzajów wskazują już, jakie tworzywo ścierne zostało w nich zastosowane. W przypadku pierwszej opcji jest to cyrkon, a drugiej elektrokorund. Oba warianty cechują się wysokim stopniem ostrości, dlatego też można stosować je do obróbki twardych tworzyw, w tym stali szlachetnej. Włóknina szlifierska cyrkonowa jest dostępna w trzech opcjach granulacji, a korundowa w aż pięciu.

Kiedy warto stosować włókninę do szlifierek?

Produkowane przez nas arkusze wyróżniają się dużą elastycznością. Umożliwia to obróbkę nawet trudnodostępnych miejsc. Wszędzie tam, gdzie tradycyjne szlifierki nie są w stanie dotrzeć, arkusze z włókniną szlifierską sprawdzą się bez zastrzeżeń. Ważna jest również uniwersalność stosowania proponowanego materiału. Jak wspominaliśmy, nadaje się on do obróbki stali nierdzewnej, ale też metalu, drewna i tworzyw sztucznych. Zazwyczaj tego typu materiał szlifierski stosuje się już na końcowym etapie prac, gdzie konieczne jest usunięcie zadziorów, stępienie ostrych krawędzi czy wygładzenie powierzchni. Włóknina ścierna do szlifierki sprawdzi się jednak równie dobrze m.in. w matowaniu przed malowaniem.

Wyjątkowe właściwości włókniny szlifierskiej

Zalety proponowanego przez nas rozwiązania do szlifierek w dużej mierze zależą od oryginalnego układu włókien. Dzięki trójwymiarowej warstwie szlifierskiej możliwe jest maksymalne dopasowanie do obrabianej powierzchni. Materiał ścierny jest też odporny na przegrzanie podczas wykonywanych prac. Dodajmy, że można używać go na mokro oraz na sucho.