Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Krążki ścierne z włókniny

Zaletą proponowanych przez nas materiałów szlifierskich jest m.in. uniwersalność stosowania. Wśród przygotowanych propozycji mogą Państwo bez problemu znaleźć takie, które sprawdzą się w obróbce wielu różnych powierzchni. Przykładem rozwiązania, które ma szerokie zastosowanie, jest krążek z włókniny ściernej. W naszym sklepie można znaleźć go w wersji korundowej, maszynowej, sprasowanej oraz twardej.

Kiedy warto zaopatrzyć się w krążki z włókniny?

Czyszczenie, polerowanie oraz gratowanie – to tylko kilka prac, które można wykonać przy użyciu dostępnych u nas akcesoriów szlifierskich. Krążki z włókniny stosowane są zazwyczaj na ostatnim etapie obróbki. Z powodzeniem można ich również używać do stępiania ostrych krawędzi oraz usuwania zadziorów. Tego typu produkty ścierne są świetnym dodatkiem do szlifierek kątowych. Dzięki łatwej technice mocowania – na welur samoprzyczepny lub przykręcenie – ich stosowanie pozytywnie wpływ na efektywność obróbki.

Do jakich materiałów można stosować włókninę ścierną?

Dostępne w naszej ofercie krążki idealne nadają się do szlifowania wielu różnych tworzyw. Wybór pomiędzy rodzajami akcesoriów z włókniny ściernej w dużej mierze zależy jednak od obrabianego materiału. Wersja z elektrokorundem świetnie sprawdza się w przypadku surowców twardych, m.in. metalu i stali szlachetnej. Jednak można nim obrabiać również drewno, tworzywa sztuczne, powierzchnie lakierowane oraz malowane. Włókninę twardą, która wykorzystuje bardzo ostry węglik krzemu, polecamy do powierzchni odpornych na zarysowania.

Włóknina sprasowana – innowacja do specjalistycznej obróbki

Nasza firma wciąż pracuje nad doskonaleniem proponowanych rozwiązań. Krążki z włókniny ściernej w wersji sprasowanej to idealny przykład innowacyjnego podejścia do klasycznych metod. Wykorzystanie włókien nylonowych oraz sprasowanych płyt z minerałów ściernych daje świetne efekty zwłaszcza w przypadku szlifowania wymagającego precyzji. Materiały tego typu mogą zwiększyć efektywność gratowania oraz polerowania.