Arkusze ścierne

Oferujemy papier ścierny w formie arkuszy w wymiarach pasujących do szlifierek wiodących producentów lub wykonane pod zamówienie, znajdujące szerokie zastosowanie w procesie obróbki od szlifowania zgrubnego po wykańczające.

Arkusze ścierne – zastosowanie

Arkusze ścierne znajdują zastosowanie w procesie obróbki stali, metali i drewna. Szeroki obszar zastosowań determinuje dostępność dużej gamy produktów, znacznie różniących się od siebie właściwościami ściernymi oraz rekomendowanym głównym obszarem zastosowania. Dlatego bardzo ważnym aspektem jest odpowiedni dobór arkusza do zadanej powierzchni.

Arkusze ścierne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiedni arkusz ścierny do naszej aplikacji, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które będą miały wpływ na wydajność, tempo oraz efekt końcowy szlifowania.

Najważniejsze z nich to: rodzaj ziarna, typ nasypu, gramatura podłoża oraz granulacja.

Kolejnym ważnym parametrem jest typ mocowania, wyróżniamy: arkusze czepne (z welurem), arkusze bez weluru oraz samoprzylepne (mocowanie odbywa się poprzez naklejanie).

Kiedy wybierzemy odpowiedni typ arkusza ściernego, pozostaje nam określenie jego wymiaru oraz układu otworów odpylających lub jego braku. Wymiar arkusza oraz układ otworów zależny jest od typu stosowanej przez Państwa szlifierki.

Arkusze ścierne od AŻUR

Jako producent, posiadamy w ofercie większość występujących typów arkuszy ściernych, co pozwala dobrać odpowiedni arkusz ścierny do indywidualnych zastosowań. Ponadto naszym klientom oferujemy pomoc w odpowiednim doborze właściwych narzędzi ściernych, co skutkuje lepszymi efektami pracy oraz zadowoleniem z efektów szlifowania.