Ściernice trzpieniowe

Ściernice listkowe trzpieniowe

Ściernica listkowa trzpieniowa składa się z listków płótna ściernego, włókniny ściernej lub kombinacji włókniny z płótnem, ułożonych promieniście wokół trzpienia mocującego za pomocą żywicy syntetycznej. Ściernice trzpieniowe poprzez promieniste ułożenie listków zapewniają bardzo dobre dopasowanie się do obrabianej powierzchni.

Ściernice trzpieniowe – poszczególne elementy

Ściernice listkowe trzpieniowe można używać za pomocą wiertarek, szlifierek prostych lub wałków giętkich, a bardzo duża gama wymiarów pozwala na obróbkę zarówno bardzo małych i niedostępnych dla innych narzędzi miejsc, jak i większych elementów. W celu zoptymalizowania pracy powinno się szlifować zgodnie z zalecaną prędkością, a zwiększenie ilości usuwanego materiału osiągać poprzez stosowanie większej granulacji, zamiast zwiększania siły nacisku. Ściernica listkowa trzpieniowa zapewnia bardzo wysoką jakość powierzchni, wielokrotnie mniej chropowatą w porównaniu do tej wykończonej za pomocą pasów bezkońcowych.

Ściernice listkowe na trzpieniu – poznaj ofertę AŻUR

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą szeroką ofertą na ściernice listkowe na trzpieniu. W ofercie posiadamy ściernice trzpieniowe o zróżnicowanych wymiarach i granulacjach. Jako producent wykonujemy niestandardowe wymiary pod konkretne aplikacje.