Krążki i arkusze ścierne

Oferujemy szeroką gamę materiałów ściernych w grupie asortymentowej arkusze i krążki. Poznaj nasze produkty!

Materiały ścierne – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego narzędzia do rodzaju szlifowanej powierzchni oraz oczekiwanego obrazu szlifu jest bardzo ważnym aspektem pracy. Oprócz wymiaru oraz układu otworów, głównymi cechami wyróżniającymi krążki oraz arkusze ścierne to rodzaj ziarna, typ nasypu, gramatura podłoża oraz granulacja.

Materiały ścierne występują w uziarnieniu elektrokorundowym, cyrkonowym, ceramicznym oraz z węgliku krzemu. Każdy z nich ma inny skład i właściwości, które w istotny sposób oddziałują na wydajność szlifowania poszczególnych powierzchni.

Gramatura podłoża z kolei wpływa na wytrzymałość krążków i arkuszy ściernych, występuje od najmniejszej oznaczanej literą „A” do najgrubszej oraz najbardziej wytrzymałej „F”. Nowością są materiały ścierne na folii poliestrowej, które cechuje wytrzymałość przewyższająca podłoża papierowe.

Typ nasypu wskazuje na procent zagęszczenia ziaren. Nasyp otwarty najlepiej nada się do materiałów mocno pylących, z kolei pełny do bardziej wymagającej obróbki metali.

Granulacja krążków i arkuszy ściernych determinuje agresywność szlifowania, najbardziej agresywne są materiały ścierne o niskim numerze granulacji.

Wytrzymałe arkusze szlifierskie dostępne w AŻUR

Oferowane przez nas arkusze szlifierskie znajdują zastosowanie w szlifowaniu maszynowym oraz ręcznym.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką gamą narzędzi ściernych nasypowych. Oprócz najwyższej jakości oferowanych produktów pomożemy Państwu w doborze odpowiedniego asortymentu do Państwa potrzeb.